Aktualności

Wspieramy akcję „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”

Dzięki darowiźnie Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej do seniorów trafi kolejne kilkaset posiłków. Organizatorem akcji jest Fundacja Nie zapomnij o nas, która od początku pandemii wspiera kombatantów w całej Polsce.

Już prawie rok funkcjonujemy jako społeczeństwo w reżimie sanitarnym, zachowując dystans, chroniąc przy tym najbardziej narażone grupy takie jak seniorzy, wśród których wielu to uczestnicy walk o niepodległość.

ś.p. Wanda Zalewska-Zdun ps. "Rawicz", fot. Fundacja Nie zapomnij o nas

ś.p. Wanda Zalewska-Zdun ps. „Rawicz”, fot. Fundacja Nie zapomnij o nas

Jedną z akcji pomocowych zorganizowanych już na początku pandemii jest akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Początkowo inicjatywa prowadzona była w ramach akcji społecznej „Nie zapomnij o nas Powstańcach Warszawskich”, która ostatecznie pod koniec 2020 r. ukonstytuowała się pod nazwą Fundacji Nie zapomnij o nas. W tym czasie akcja „Obiady dla Bohaterów” zyskała na popularności a także poparciu wielu instytucji i osób publicznych. W pierwszej edycji opieką otoczono blisko 350 kombatantów w całej Polsce. W ramach akcji dostarczano codziennie ciepłe posiłki, zakupy, leki oraz środki ochronne. W akcję zaangażowani są oprócz organizatorów wspieranych m.in. przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Służby Więziennej, jedna ze spółek GK PGZ – WCBKT S.A. oraz liczni wolontariusze. Najbardziej znanym wolontariuszem akcji stała się Pierwsza Dama, pani Agata Kornhauser-Duda.

Z dumą o udziale swojej małżonki w akcji wypowiadał się Prezydent Andrzej Duda na łamach tygodnika „Sici”: „Wiele osób angażuje się teraz charytatywnie, również w Pałacu Prezydenckim. Moja żona Agata jest wolontariuszką Fundacji Nie zapomnij o nas, od 3 listopada codziennie przez pięć dni w tygodniu rozwozi obiady dla powstańców warszawskich oraz kombatantów w ramach „Obiadów dla Bohatera”.

Dzięki wsparciu Fundacji PGZ akcja wsparcia seniorów będzie kontynuowana wiosną 2021 r.