PORADNIK Z SERI POROZMAWIAJMY O …NASTOLATKI I KONFLIKTY. JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI W RELACJACH RODZINNYCH – JUŻ DOSTĘPNY

Zaangażowanie Fundacji PGZ, Fundacji Dorastaj z Nami oraz Centrum Weterana Poza Granicami Państwa zaprocentowało wydaniem kolejnego poradnika z cyklu „Porozmawiajmy o…” tym razem koncentrującego się na tematyce konfliktów.

Proces dorastania jest dla nastolatka sytuacją nową, w której próbuje się sam odnaleźć, dlatego konflikty między rodzicami a dziećmi w tym okresie są nieuniknione, a wspieranie nastolatka w tym procesie staje się dla opiekunów prawdziwym wyzwaniem.

Celem najnowszej publikacji, która nosi tytuł „Nastolatki i konflikty. Jak radzić sobie z trudnościami w relacjach rodzinnych”, a którego autorką jest dr n. społ. Sabina Zalewska – specjalistka w zakresie pedagogiki rodziny i psychologii rozwojowej, jest zachęcenie rodziców i opiekunów do odnalezienia sposobu na tworzenie skutecznej komunikacji i więzi z nastoletnim dzieckiem w obliczu frustrującego konfliktu.

Czytając rozdziały poradnika poznacie Państwo genezę konfliktów zarówno tych odnoszących się do relacji z innymi członkami rodziny czy w środowisku pracy, jak i tych, które toczymy sami ze sobą, a także otrzymacie praktyczne wskazówki dotyczące ich łagodzenia i rozwiązywania. Dostrzeżecie, że konflikty są naturalną częścią każdej relacji, a jeśli relacja z nastolatkiem nie jest najlepsza, to nigdy nie jest za późno, aby o nią zadbać i ją naprawić.

Poradnik „Nastolatki i konflikty. Jak radzić sobie z trudnościami w relacjach rodzinnych” oraz wszystkie poprzednie odsłony publikacji z serii „Porozmawiajmy o…” dostępne są pod linkiem:  Warsztaty i poradniki dla dzieci – pomoc dzieciom (dorastajznami.org). Wystarczy zamówić poradnik podając swój adres e-mail by za chwilę otrzymać plik do ściągnięcia. Wydanie poradnika poprzedzone było warsztatami, których nagrania dostępne są na platformie YouTube pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Vr82zpBKAZI

Serdecznie zachęcamy do lektury!