Izby pamięci

Aktualności

 

 

 

 

RESTART IZBY PAMIĘCI W PUŁAWACH

29 listopada 2018 r. udostępniona została Izba Pamięci w I LO im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach. Otwarcie Izby zbiegło się z obchodzonym przez szkołę Dniem Patrona. Uczniowie i zaproszeni goście mogli po raz pierwszy odwiedzić nową ekspozycję. Główna część ekspozycji to oś czasu prezentująca historię szkoły i związanych z nią postaci.

Otwarcie Izby dla zwiedzających

Pierwsze zwiedzanie Izby w Puławach po restarcie

WARSZTATY W WYSZKOWIE 

16 lutego br.  młodzież z SP nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie wzięła udział w warsztatach dotyczących tworzenia współczesnych ekspozycji muzealnych. Warsztaty poprowadzili architekci z DS Studio, którzy opracowują koncepcję Izby Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie. Uczniowie nie tylko przyjrzeli się pracy architektów, ale zaproponowali też własne tematy, które według nich powinny się znaleźć w nowej izbie pamięci.

ZWYCIĘSKIE SZKOŁY W I EDYCJI PROJEKTU – STYCZEŃ 2018

W tegorocznej edycji wybraliśmy do programu trzy szkoły, w których powstaną wzorcowe izby pamięci:

  • Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jerzego Rudlickiego w Olbięcinie
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach

Ich projektem i wykonaniem zajmą się zaproszone do współpracy biura architektoniczne:  Fabryka Dekoracji, Jaz Plus Architekci oraz  DS Studio. Powstanie projektu będzie poprzedzone warsztatami historyczno-edukacyjnymi z młodzieżą, podczas których zostanie opracowany kształt merytoryczny treści prezentowanych w izbach.

Zwycięskim szkołom serdecznie gratulujemy!