Stypendia sportowe

Komisja Stypendialna

STANISŁAW TOKARSKI, profesor emeritus UJ i PAN, ukończył studia na Wydziale Orienta-
listycznym oraz Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem 11 monografii, m.in.: Sztuki walki. Ruchowe formy ekspresji filozofii Wschodu, Budo – japońskie sztuki walki oraz redaktorem naukowym trzech prac zbiorowych. Były trener i kierownik ośrodka kaskaderów w Zespołach Filmowych, aranżer scen niebezpiecznych i instruktor kaskaderski. W sztukach walki należał do światowej elity. Zdobył 10 medali (w tym 5 złotych) na Mistrzostwach Polski Judo, złoto na Akademickich Mistrzostwach Europy. Jako jedyny w historii judo zawodnik wagi lekkiej był mistrzem MP judo wszechwag.

KRZYSZTOF KOSEDOWSKI, polski bokser, podoficer Wojska Polskiego, obecnie trener w klubie bokserskim Legia Warszawa. Czterokrotny indywidualny mistrz kraju, sześciokrotny drużynowy mistrz Polski w barwach Legii, siedmiokrotny reprezentant barw narodowych w meczach międzypaństwowych. W roku 1981 podczas Mistrzostw Europy w Tempere (Finlandia) zdobył srebrny medal. Największy sukces w karierze sportowej odniósł na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie (1980), zdobywając brązowy medal. Na krajowym podwórku wygrał m. in. turniej im. F. Stamma (1979) i turniej „Złotej Łódki” (1980).

MONIKA MICHALIK, polska zapaśniczka. Zawodniczka sekcji zapaśniczej Grunwaldu Poznań, brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, żołnierz Sił Powietrznych w stopniu kaprala. Dwukrotna brązowa medalistka podczas Mistrzostw Świata. Czterokrotna Mistrzyni Europy. Szesnastokrotna Mistrzyni Polski. W Wojskowych Mistrzostwach Świata zdobyła złoty metal oraz dwukrotnie srebrny medal. Na Mistrzostwach Europy w Sumo zdobyła srebrny i brązowy medal.

BŁAŻEJ WOJNICZ, Taekwondo Olimpijskie (WTF) rozpoczął trenować w wieku 7 lat. W trakcie swojej kariery zawodniczej zdobywał m.in. pięciokrotnie tytuł Mistrza Polski (w tym międzynarodowego Mistrza Polski), dwukrotnie zwyciężał w Pucharze Polski. Zwyciężał także m.in. w międzynarodowym turnieju nadziei olimpijskich CEFTA, Pucharze LG czy w Międzynarodowym Turnieju w Geelen w Holandii. Dwukrotnie (tj. podczas Mistrzostw Polski Juniorów oraz Pucharu LG) był uznawany za najlepszego zawodnika turnieju.Po zakończeniu kariery sportowej był sędzią sportowym Taekwondo Olimpijskiego (pełniąc m.in. funkcje Sekretarza Komisji Sędziowskiej).

JACEK KĘPA, trener karate od dwudziestu lat. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uzyskuje wysokie osiągnięcia przy współudziale trenerskim w klubie BKKK na Mistrzostwach Europy w Antwerpii 2012 – brąz, Lucernie 2013 – brązowe medale dla juniorów, Baku 2014 – brąz, Warszawa 2015 – srebro, Tbilisi 2016 – srebro, Roskilde 2017 – złoto. Największym osiągnięciem przy współudziale trenerskim jest 8 miejsce podczas 11 MŚ Open w Tokio 2015 i 5 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Japonii w 2017 r.