Rozmowy o cyberuzależnieniach – nagranie z warsztatów oraz poradnik z serii Porozmawiajmy o… już dostępne

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką cyberuzależnień wśród młodzieży i dzieci zachęcamy do zapoznania się z materiałami towarzyszącym warsztatom Fundacji Dorastaj z Nami przygotowanymi we współpracy z Fundacją PGZ oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Dostępne jest już nagranie, jak i poradnik poświęcony tej tematyce.

Zagadnienie cyberuzależnień jest wciąż narastającym problemem, w sprawie którego psychologowie biją na alarm.
Nagranie z warsztatów, jak i poradnik skierowane są szczególnie do rodziców, którzy
dostrzegają problemy dotyczące cyberuzależnień w rodzinie lub chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Z materiału dowiecie się m.in.:
– jak rozpoznać cyberuzależnienie u dziecka;
– jakie są skutki cyberuzależnień;
– jak rozmawiać z dzieckiem o korzystaniu z urządzeń cyfrowych;
– jak zapobiec uzależnieniom;
– jak mu pomóc, kiedy sytuacja robi się niebezpieczna;
– jak przeprowadzić cyfrowy detoks.

Zagadnienie przybliżyła Agata Rakfalska-Vallicelli – psycholog, psychoterapeuta strategiczny, coach oraz trener.

Nagranie warsztatów udostępnione zostało na platformie YouTube na kanale Fundacji Dorastaj z Nami, zaś poradnik z cyklu Porozmawiajmy o… „Rozmowy o cyberuzależnieniach” można zamówić bezpłatnie w wersji elektronicznej lub drukowanej tutaj.

To już kolejne materiały stanowiące owoc współpracy Fundacji PGZ z Fundacją Dorastaj z Nami oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Działania realizowane są w ramach Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów, który Fundacja PGZ wspiera od 2021 r.

Nagranie z warsztatów: