Wspieramy pograniczników w walce z koronawirusem

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz polska spółka Maskpol z Grupy PGZ przekazały pogranicznikom profesjonalny sprzęt do prowadzenia kontroli sanitarnych i odpraw granicznych. Półmaski z filtrem ochronnym zapewnią funkcjonariuszom wysoką ochronę układu oddechowego przed wirusami i bakteriami podczas codziennej służby.

W skład zestawów wchodzą półmaski model MP 21/1 z silikonowym umocowaniem oraz filtr F21/80-P3. Komplety zostały dopasowane do potrzeb i charakteru służby pograniczników z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, żeby zapewnić im jak najwyższą ochronę, a jednocześnie komfort służby.

– Skoordynowana akcja pomocy potrzebującym realizowana na co dzień przynosi pożądane efekty. Podejmowane działania udowadniają, że możemy wygrać wszyscy – dziś z samym koronawirusem, jutro ze skutkami epidemii. Tak szerokie wsparcie to warunek czasu walki z chorobą, ale i kwestia odpowiedzialności spółki wobec jej klientów – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Polska Grupa Zbrojeniowa wraz z Fundacją PGZ aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej akcji wsparcia osób i instytucji, którzy od kilku tygodni niosą pomoc i walczą z epidemią na pierwszym froncie – lekarzom, pielęgniarkom, żołnierzom, pogranicznikom, strażakom czy strażnikom miejskim. Wraz z rosnącą liczbą zarażonych, tych potrzeb jest coraz więcej, ale wytrwale i konsekwentnie staramy się nieść pomoc i wpływać na otaczający nas świat, pokazując przy tym, że dobro naszego społeczeństwa jest dla nas priorytetem.