Wylicytuj kask – wesprzyj Weterana!

Startuje charytatywna licytacja Kasku Weterana. Aukcja przedmiotu, który wesprze leczenie i rehabilitację weterana, potrwa do 7 lipca.

To już trzecia edycja wspólnej akcji Centrum Weterana Misji poza Granicami Państwa, Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej i pracowni Art Garage, a także kolejna, gdy pomoc trafi do podopiecznego Fundacji Sprzymierzeni z GROM. W tym roku wsparcie skierowane jest dla Przemysława Tapałaja – żołnierza, weterana dwóch misji w Afganistanie, męża, ojca dwóch córek. St. szer. Tapałaj to doświadczony żołnierz 1 Pułku Saperów. Jego udział w misji w Afganistanie pokazał jego determinację i zaangażowanie w ochronę bezpieczeństwa obywateli Polski i innych krajów. To osoba, która zawsze służyła pomocą i wykazywała się ogromnym zaangażowaniem w wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Niestety w wyniku wypadku na poligonie w 2020 r. stracił nogę. Nie porzucił jednak munduru i służy dalej w szeregach Wojsk Lądowych. Za swoje osiągnięcia i determinację otrzymał tytuł Szeregowego Roku 1 Pułku Saperów w 2022 r. Pieniądze z licytacji kasku zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację st. szer. Tapałaja.

W tym roku kask ozdobiono motywem husarza z lancą, współczesnego żołnierza, nieodłączną flagą Polski oraz napisami: weteran, szacunek i wsparcie odnoszące się do kampanii społecznej promującej te wartości i budującej świadomość społeczną odnośnie środowiska weteranów. Pan Marek Szatkowski, artysta i założyciel pracowni lakiernictwo artystycznego Art Garage w Sanoku, a na co dzień strażak, spędził nad aranżacją kasku około 110 godzin. Prace obejmowały m.in. demontaż elementów kasku, przygotowanie skorupy do nakładania podkładu i malowania tła, wykonanie grafiki bezpośrednio na kasku metodą aerografu i pędzla. Wszystko zostało zabezpieczone kolejnymi warstwami lakieru bezbarwnego i wypolerowane. Premiera tegorocznej odsłony kasku miała miejsce 27 maja podczas centralnych obchodów Dnia Weterana w Nowym Dworze Mazowieckim, a także miejscu zakończenia 4. Rajdu Motocyklowego Weteranów. Wówczas to Pan Marek Szatkowski przekazał kask w nowym, unikatowym „umundurowaniu” Dyrektor Centrum Weterana, pani mjr dr Katarzynie Rzadkowskiej.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w aukcji prowadzonej przez Fundację Sprzymierzeni z Grom na jej profilu na Facebooku. Dla wszystkich zainteresowanych warto wspomnieć, że licytowany kask jest w rozmiarze XL (61-62cm).