Fundacja PGZ doposaża Straż Graniczną w specjalistyczne latarki

Fundacja PGZ włącza się w działania Grupy PGZ na rzecz strażników granicznych i żołnierzy broniących integralności granicy polsko-białoruskiej. W ramach wsparcia przekazanych zostało 330 latarek czołowych i taktycznych o długim zasięgu.

– Zgodnie z mottem Fundacji PGZ: „Tym co służą Ojczyźnie” szczególną wagę przykładamy do wsparcia służb mundurowych, działających na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i integralnościpaństwa polskiego. Tym gestem chcemy okazać szacunek dla ciężkiej i niejednokrotnie wymagającej pracy wykonywanej przez funkcjonariuszy Służby Granicznej – powiedziała prezes Fundacji PGZ, Ilona Kachniarz.

Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku

Do placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej trafi specjalistyczny sprzęt, który w dużym stopniu ułatwi monitorowanie sytuacji na granicy i poprawiają warunki pełnienia służby przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Działanie to wpisuje się w akcję doposażania służb mundurowych, którą wsparły praktycznie wszystkie spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jak i inne spółki Skarbu Państwa. Dzięki temu do żołnierzy wojsk operacyjnych, Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy Straży Granicznej trafiły najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak latarki czołowe i szperacze, ocieplacze do obuwia i ubrań, kubki termiczne, termosy, a także – co ważne w okresie nasilającej się pandemii – środki ochrony osobistej. Pomoc otrzymały również wspierające służby organizacje społeczne i pozarządowe, jak choćby Caritas Diecezji Białostockiej, Ochotnicza Straż Pożarna z Kuźnicy i harcerze. Do wszystkich trafiła ciepła odzież, która przyda się w działaniu w trudnych warunkach atmosferycznych. Łączna wartość dotychczas udzielonego przez PGZ wparcia to ok. 400 tys. zł.