Radość obdarowywania

To już kolejny rok, gdy okres przedświątecznych przygotowań w Fundacji PGZ wypełnia kompletowanie i pieczołowite pakowanie prezentów dla dzieci poległych i zmarłych żołnierzy. Dzięki współpracy Fundacji z 6 batalionem powietrzno-desantowym i JW Agat z Gliwic, trzynaścioro dzieci otrzymało wymarzone prezenty.

Już w listopadzie gotowe były listy do Mikołaja, Aniołka czy też Dzieciątka (warto podkreślić, że na Śląsku prezenty pod choinkę przynosi Dzieciątko, zaś na Śląsku Cieszyńskim Aniołek). Indywidualnie zapakowane paczki dla każdego z trzynaściorga dzieci trafiły do macierzystych jednostek ich ojców, dzięki wsparciu spółki Bumar-Łabędy, która użyczył w tym roku swoje sanie do bezpiecznego przewozu paczek na Śląsk. Prezenty już wkrótce trafią do wszystkich beneficjentów akcji – i tych najmłodszych, i tych już wchodzących w okres dorosłości. Mamy nadzieję, że radości nie będzie końca!