Ukraińskojęzyczna odsłona poradnika z serii Porozmawiajmy o… pt. „Rozmowy o stracie”

Nowa, ukraińskojęzyczna odsłona poradnika z serii Porozmawiajmy o… pt. „Rozmowy o stracie” jest już dostępna. Celem wspólnej publikacji Fundacji Dorastaj z Nami, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Fundacji PGZ jest wsparcie osób z Ukrainy, które od 24 lutego 2022 r. borykają się z nową rzeczywistością, rozłąką i stratą.

Od początku wojny w Ukrainie, do Polski przyjechało prawie 4 mln uchodźców. Choć nie są znane dokładne liczby, szacuje się, że od 24 lutego w walkach zginęły już tysiące Ukraińców, w tym wielu cywilów, a także żołnierzy, strażaków oraz przedstawicieli wszystkich służb mundurowych. Każdy z nich miał rodzinę, dzieci, przyjaciół… Najnowszy poradnik, przetłumaczony na język ukraiński, traktuje o ostatecznych, najtrudniejszych pożegnaniach, o przeżywaniu żałoby przez dzieci i przez dorosłych oraz o sposobach na poradzenie sobie w tych najtrudniejszych chwilach życia.

Zachęcamy do popularyzowaniu wiedzy na temat poradnika, informowaniu i przekazywaniu go swoim ukraińskim znajomym. Publikacja jest do pobrania bezpośrednio ze strony Fundacji Dorastaj z Nami. Tam też znajduje się ukraińskojęzyczny opis publikacji.